Vi er nå på jakt etter en sterk administrasjonsressurs til Idrettsutvekslingen 2025/26.
Vi er nå på jakt etter en sterk administrasjonsressurs til Idrettsutvekslingen 2025/26.

Har du lyst til å være med og utvikle zambisk idrett?

NIF har i en årrekke sendt frivillige deltakere på utveksling til det globale sør, noe vi skal fortsette med også i årene fremover. Nytt for Idrettsutvekslingen 2025/26 er at vi nå er på jakt etter rett person til å fylle rollen som utvekslingsdeltaker i proffprogrammet.

Vi tror at sterke idrettsorganisasjoner er en forutsetning for å kunne drive god idrettsaktivitet. I rollen som proff utvekslingsdeltaker vil hovedvekten av oppgavene ligge i å bidra til utvikling av våre partnerorganisasjoner i samspill med våre lokale partnere. Utvekslingsdeltakeren i proffprogrammet vil ha ansvar for å levere på konkrete mål som er utviklet i samarbeid med våre partnere, men også løse løpende oppgaver i organisasjonen en er utplassert i.

Utvekslingen er betalt og varer i 10 måneder, fra midten av august til midten av juni. Én måned etterarbeid hos NIF like etter hjemkomst er obligatorisk og betalt. 

Les mer om stillingen her.