Bilde

Hvem får Rogaland fylkeskommunes kulturpris 2025?

Søknadsfristen for å foreslå kandidater til Rogaland fylkeskommunes kulturpris er 15.april.

Kulturprisen er en honnør for langvarig innsats for kulturlivet i Rogaland. Prisen består av en statuett av John Th. Josefsen og 100 000 kroner.

  • Prisen tildeles for langvarig innsats for kulturlivet i fylket.
  • Ved valg av prisvinner skal det legges vekt på om innsatsen har hatt betydning for hele eller større deler av fylket.
  • Prisen tildeles enkeltpersoner bosatt i Rogaland. Unntaksvis kan prisen tildeles personer bosatt utenfor Rogaland som har arbeidet for å fremme kulturlivet i fylket.
  • Prisen tildeles bare én gang til samme person.
  • Prisen deles ut innenfor idrett, kulturarv, litteratur, musikk, visuell kunst, film, scenekunst og den kulturelle frivilligheten.

Innsendte forslag bør vise hvordan kandidatens virke har et regionalt nedslagsfelt som strekker seg utover det lokale.

Søknadsskjema og oversikt på hvem som har fått Kulturprisen finner du på Rogaland fylkeskommune sin nettside: Kulturprisen - Rogaland fylkeskommune